Čerpinis stogas

Galima drąsiai tvirtinti, kad toks namas Jums tarnaus šimtą metų, ypač jegu jūs rūpinsitės jo „sveikata“, kaip jis rūpinasi jūsų  – vėdinsite, šiltinsite, laiku antiseptikuosite. Žinoma tiek pat metų turi tarnauti ir stogas. Būtent dėl to specialistai pataria mediniams namams naudoti „sunkius“ stogus. Kad tarnautų ilgai, atrodytų efektingai ir leistų namui greičiau susėsti. O kas geriau tam tinka jeigu ne čerpės. Čerpių stogas be abejo geriausias sprendimas, pasižymintis senomis tradicijomis. Lietuvoje iki šiol sutinkami daugiau kaip 100 metų senumo molio ir betono čerpių stogai. Kadangi medžiagos, iš kurių gaminamos čerpės, ir toliau lieka tos pačios, nėra priežasčių baimintis., kad naujosios dangos galėtų tarnauti trumpiau. Aišku nendrinis stogas irgi sunkus, tačiau toks stogas ne visur tinka, o kaina ne visiems įkandama. Visada atsiras, tvirtinančių kad sunkus stogas tai  didelė apkrova stogo konstrukcijai, kad dėl to naudojama daugiau medžiagų, brangsta pats stogas. Tačiau montuojant bet kurį stogą atsižvelgiama ne tik į pačios dangos svorį, kas beje čerpiniame stoge sudaro tik 13% visos skaičiuotinos apkrovos, bei į kitas daug didesnes apkrovas: vėjus (17%), sniego svorį (60%). Taigi dėl padidėjusios apkrovos pakanka sutankinti gegnes ir stogo konstrukcijoje naudojamos medžiagos pabrangs tik  keliais procentais, o kai kurios čerpės kainuoja netgi mažiau nei metalinė danga.


Čerpinis kilimas padengia namą puošniu šarvu, sunkiu ir kartu elastingu, kurio nereikia dažyti ar remontuoti, juk kokybiškos čerpės tarnauja iki 150 metų (gamintojai duoda garantiją 30 ir daugiau metų). Dėl to kad čerpės dengia namą kaip žvynai, jos lengvai praleidžia orą. Dėl savo mažų matmenų jas lengva pritaikyti prie įvairiausių stogo formų. Jos nedegios, nekaupia statinės elektros,  tvirtos jeigu ant stogo kartais reikia užlipti, ekologiškai švarios. Palyginus su kitomis stogų dangomis jos karštu metų laiku neįkaista, vasarą po tokiu stogu vėsu, o žiemą šilta. Jeigu atkreipti dėmesį į tai, kad čerpinis stogas puikiai sugeria triukšmą lietaus ar net krušos metu, tai pasidaro aišku, kad toks stogas puikiai tinka namams su mansardomis. Galu gale galima pakalbėti ir apie estetinę pusę. Tai gražu, elegantiška, prestiziška, puikiai tinka prie gamtinio lanšafto,  pagyvina namo išvaizdą. Na, po tokiu argumentų rodos aišku kodėl Europoje virš 70% naujų namų dengiami čerpiniais stogais.

Čerpių stogas tinka visiems namams – mažiausias leistinas stogo nuolydis yra 11 laipsnių, o didžiausias – 90 laipsnių. Čerpių stogui dengti nereikia specialių instrumentų, be to, betoninės čerpės užmaskuoja apatinės stogo konstrukcijos trūkumus, atsiradusius statybos metu. Čerpes galima naudoti pakartotinai, – nuimti jas nuo senojo stogo ir uždengti naująjį.

Stogui labai svarbu viską atlikti kokybiškai ir panaudojant kokybiškas medžiagas. Dažniausiai pasitaikančios gyvenamųjų šlaitinių stogų konstrukcijos – medinės gegnės, medinės santvaros su metalinių plokštelių jungtimis. Teisingai įrengus stogo konstrukciją, telieka dengti stogą čerpėmis, tačiau ir šį darbą reikėtų patikėti atlikti patyrusiems specialistams. Nors pati dengimo technologija nėra sudėtinga, tačiau tam reikalingas patyrimas.

Na o kokias čerpes pasirinkti spreskite patys. Tiek molinės, tiek betoninės čerpės turi savus privalumus. Natūralios molinės čerpės sendamos gražėja, jos savaime keičia spalvą. Molinės čerpės tai solidu ir elegantiška tuo pačiu metu, jos tiks jeigu norite pasistatyti namą iš geriausių medžiagų. Betoninės čerpės tai tvirtesnė, didesnę spalvų gamą turinti, pigesnė nei molinė stogo danga, tačiau tarnaujanti tiek pat ilgai.

Mes nenorime įrodyti, kad tai pati tinkamiausia danga jūsų stogui. Mes tik norėjome pasidalinti savo mintimis namo „kepurę“, apie naujas tendencijas, apie tai, kad jūsų namas atrodytų ne tik puikiai, bet ir padidėtų jo vertė. Taigi rinkitės patys.