Karkasiniai namai – privalumai

Posted by Ch00sef@abai
Kategorija:

Karkasiniai namai gali būti gaminami naudojant medinį ar metalinį karkasą. Mediena –pigesnė, ekologiškesnė, lengvesnė. Tai klasikinis karkasinio namo variantas. Aišku metalas ilgaamžiškesnis, tačiau gali kilti keblumų tvirtinant apdailą.

Lyginant su rąstiniais namais, karkasiniams namams reikia kelis kartus mažiau medienos, taip panaudojant šiltinimo medžiagas, jie daug kartų lengvesni, stabilesni, mažiau deformuojasi. Statant karkasinius namus reikalingi lengvesni ir atitinkamai ir pigesni pamatai. Juos montuojant nereikalinga sunkioji technika. Karkasiniai namai tinka bet kokioms klimatinėms zonoms. Kai šalta – jie gerai saugo šilumą, kai karšta- jie apsaugo nuo perkaitimo. Dėl gerų šiluminių savybių tokiuose namuose patartina įrengti rekuperaciją.

Karkasinių namų privalumai:

Šilti. Tokie namai charakterizuojami geromis šilumos izoliacinėmis savybėmis, nors ir yra sąlyginai plonos sienos . Naudojant šiltinti mineralinę vatą, kurios storis 25 cm, tokios sienos atstoja 90 cm storio mūrinę sieną. Dėl to karkasinių namų  šildymui reikia gerokai mažiau sąnaudų, lyginant su mūriniais statiniais. Statant pasyvų namą naudojama būtent karkasinė technologija dėl savo ypač gerų šiluminių savybių.

Patvarūs. Pastatytas iš technologiškai taisyklingai apdirbtos medienos karkasinis namas ilgaamžis. Jis nesideformuoja veikiamas apkrovų. Tik Holivudo filmuose automobiliai važiuoja kiaurai sienas – iš tikro reikėtų gerai įsibėgėti, kad būtų galima pažeisti karkasinį pastatą, o gerai trinktelėjus juk galima ir mūrinuką nugriauti. Po žemės drebėjimo Japonijoje Kioto mieste iš nesugriautų namų daugelis buvo karkasiniai namai.

Lengvi. Statant karkasinius namus užtenka ir lengvų juostinių-polinių pamatų. Dviaukštis 200 m2 karkasinis namas sveria tik 19-22 tonas.

Atsparūs užsidegimui. Naudojant impregnuotą medieną – karkasas tampa atsparus degimui. O šiltinimui naudojant nedegias medžiagas, pvz. mineralinę vatą, galima žymiai padidinti viso statinio atsparumą degimui.

Greitai pastatomi.  Karkasinius namus galima statyti bet kokiu metų laiku, jie greitai montuojami. Jiems nereikia masyvių pamatų, o tai irgi sutrumpina statybos laiką. Namo apdaila gali būti atliekama iškart po karkaso montavimo.

Nebrangūs. Karkasiniai namai palyginus su namais, statytais kitomis tradicinėmis technologijomis ir turinčiais tokias pačias šilumines charakteristikas, yra gerokai pigesni. Karkasinė siena 1,3 karto pigesnė nei rąstinė, 1,7 karto – nei siena iš blokelių ir 2,2 karto pigesnė nei mūrinė. Juostiniai poliniai pamatai tokiems statiniams yra 1,5-1,7 karto pigesni negu masyviems mūriniams statiniams skirti pamatai.

Praktiški. Tiek išorinės sienos, tiek vidinės pertvaros – dėl karkasinės konstrukcijos esant reikalui nesunkiai permontuojamos, pristatomos naujos, namas nesunkiai modernizuojamas. Tokios sienos pasižymi geromis garso izoliacinėmis savybėmis. Komunikacijos (šildymo, elektros, vandens tiekimo, ventiliacija) montuojamos sienų viduje.

Patrauklūs. Vidaus ar išorės apdailą galima parinkti netgi pagal reikliausio savininko skonį. Statant pagal vienodą projektą, naudojant skirtingas apdailos medžiagas, galima pastatyti visiškai skirtingus namus. Technologinis lankstumas leidžia įgyvendinti bet kokį dizaino sprendimą ar patalpų išplanavimą.