Renkamės stogo dangą

Posted by Ch00sef@abai
Kategorija:

Pagrindiniai stogo elementai


1.Stogo danga
2.Grebėstai
3.Išilginiai grebėstai
4.Difuzinė plėvelė
5.Karnizo juosta
6.Šitinamasis sluoksnis
7.Vėjalentė
8.Sąlaja
9.Kraigo juosta
10.Sniego gaudytuvai
11.Kopetėlės
12.Dūmtraukis
13.Ventiliacinis kaminėlis
14.Stoglangis
15.Stogo ventiliacija
16.Antenos  laikiklis-tarpinė
17.Lietaus nuvedimo sistema

Renkamės stogo dangą.

  1. Čerpės

Stogai dengiami įvairiausiomis dangomis. Kiekviena danga turi savų privalumų, tačiau visoje stogo dangų gamoje, ko gero, labiausiai išsiskiria čerpės.

Čerpių kilimas padengia namą puošniu šarvu, sunkiu ir kartu elastingu, kurio nereikia dažyti ar remontuoti – juk kokybiškos čerpės tarnauja iki 150 metų (gamintojai duoda garantiją 30 ir daugiau metų). Dėl to, kad čerpės dengia namą kaip žvynai, jos lengvai praleidžia orą. Dėl savo mažų matmenų jas lengva pritaikyti prie įvairiausių stogo formų. Jos nedegios, nekaupia statinės elektros,  tvirtos (jeigu ant stogo kartais reikia užlipti), ekologiškai švarios. Palyginus su kitomis stogų dangomis jos karštu metų laiku neįkaista, vasarą po tokiu stogu vėsu, o žiemą šilta. Jeigu atkreiptumėte dėmesį į tai, kad čerpių stogas puikiai sugeria triukšmą lietaus ar krušos metu, tai tampa aišku, kad toks stogas puikiai tinka namams su mansardomis. Galų gale svarbi ir estetinė pusė – čerpės yra gražu, elegantiška, prestižiška, puikiai tinka prie gamtinio landšafto,  pagyvina namo išvaizdą.  Po tokių argumentų tampa aišku, kodėl Europoje daugiau nei 70% naujų namų dengiami čerpiniais stogais.

Nereikia baimintis, kad čerpių stogas  yra sunkus. Montuojant bet kurį stogą, atsižvelgiama ne tik į pačios dangos svorį, kuris beje, čerpiniame stoge sudaro tik 13% visos skaičiuotinos apkrovos, bet ir į kitas daug didesnes apkrovas: vėją (17%), sniego svorį (60%).

Ir nereikia baimintis, kad čerpinis stogas yra brangus. Dėl padidėjusios apkrovos pakanka sutankinti gegnes ir stogo konstrukcijoje naudojamos medžiagos pabrangs tik keliais procentais, o kai kurios čerpės kainuoja netgi mažiau nei metalinė danga.

Čerpėms  gamintojai suteikia 30 ir daugiau metų garantiją.

 

  1. Metalinės stogo dangos

Metalo dangų, patikimų, nedegių, atmosferos poveikiui bei vandeniui atsparių stogo dangų populiarumą lėmė tinkama kaina ir nesudėtinga klojimo procedūra. Įvairus metalo skardos profiliavimas leidžia imituoti beveik visas kitas dangas.

Metalinės stogo dangos- tai bendras pavadinimas.  Metalinės dangos gali būti įvairios: čerpių imitacija, profiliuota skarda, valcinė skarda, dengta polimerine danga, cinkuota , tiesiog varinė ar aliumininė skarda. Lakštų storis yra nuo 0,4 iki 0,7 mm.  Metalinė stogo danga nesunki (4-7 kg/m2), lengvai montuojama, didelis komplektuojančiųjų dalių pasirinkimas, nepralaidi vandeniui, turi plačią spalvų gamą.

Manoma, kad metalinė danga pritraukia žaibą. Vis dėlto galimybė, kad žaibas trenks į metalinį stogą, yra lygiai tokia pati kaip į bet kokio kito tipo stogą. Kaip šios dangos trūkumus galima įvardinti didelį atliekų kiekį montuojant esant sudėtingam stogui, kai sąlyginai „triukšminga“ per lietų danga, slydi sniego atžvilgiu, įkaista nuo saulės.

Tačiau darbus atliekant profesionaliai ir naudojant kokybiškas medžiagas, visus šiuos trūkumus galima sumažinti iki minimumo.  Jeigu stogo konstrukcija tvirta ir kokybiškai sumontuota, termoizoliacija teisingai paklota , viduje triukšmo nesigirdės, nesijaus, kad stogas įkaito.

Šiuolaikiškos plieninės stogų dangos yra gana ilgaamžės: gamintojas suteikia 15-os metų garantiją

 

  1. Bituminės lanksčios čerpės

Bituminės lanksčios čerpės – tai lanksti bituminė stogo danga, pagaminta nedidelių lapų pavidalu su įvairiai suformuotu figūriniu išpjaustymu iš vieno krašto. Dangos pagrindą sudaro stiklo audinio pluoštas ir SBS modifikuotas bitumas. Paviršius padengtas skalūno pabarstu, kuris suteikia stogo dangai tam tikrą spalvą ir apsaugo ją nuo klimatinio poveikio. Apatinė pusė padengta SBS gumos-bitumo prisiklijuojančiu sluoksniu ir apsaugine plėvele. Montavimo metu nuo bituminės čerpės juostos apatinės pusės nuplėšiama apsauginė plėvelė ir juosta priklijuojama prie pagrindo. Bituminės čerpės montuojamos ne tik klijuojant, bet ir papildomai prikalamos prie pagrindo. Dėl savo nedidelių matmenų ši danga puikiai tinka sudėtingiems, lenktiems paviršiams, kur su kita danga pasiekti norimo rezultato beveik neįmanoma, be to, ją montuojant lieka mažai likučių.  Dengiant stogą šia danga pasiekiamas ypatingas stogo sandarumas, nes atsiranda papildomi izoliaciniai sluoksnis- tai ištisinis paklotas, kuriam dažniausiai naudojama OSB plokštė ir ištisinis ruloninis hidroizoliacinis paklotas, jei yra mažas nuolydis. Ši danga pasižymi gera triukšmo izoliacija,plačiu spalvų ir formų pasirinkimu.  Gamintojai dangai suteikia 15-os metų garantiją.

 

 

  1. Cementinis beasbestinis šiferis

Lakštai yra nesunkūs (9,3 kg/m2), tad montuojant stogo konstrukcijas nesunaudojama daug medienos. Naudojant šią dangą nereikia nupjautų lakštų vietų padengti antikorozinėmis medžiagomis, nes net pažeidus dažų sluoksnį danga neyra.

Neasbestinį šiferį sudaro keletas medžiagos sluoksnių, kurių pagrindinė sudedamoji dalis yra cementas. PVA pluoštu skersai bangos armuota plokštė įgauna didelį atsparumą ir tvirtumą. Fibrocementiniai gaminiai pasižymi dideliu atsparumu atmosferos poveikiui (sniegui, lietui, šalčiui, karščiui) bei įvairiems cheminiams junginiams. Lakštų paviršius yra glotnus ir lygus. Lakštai visiškai paruošti naudoti ir papildomai jų dažyti nebereikia.

Banguoti fibrocementiniai lakštai naudojami stogams ir fasadams dengti. Cementinio beasbestinio šiferio lakštais galima dengti stogus, kurių šlaitų nuolydis yra didesnis nei 12O (22 proc.). Jie  puikiai tinka ūkiniams pastatams, seniems stogams renovuoti, kai nereikia ar nesinori keisti stogo konstrukcijos ir grebėstai yra nepažeisti, ypač jei prieš tai buvo senas „tarybinis“ šiferis.

Gamintojai dangai suteikia 15 metų gamintojo garantiją.  Dažytų fibrocemento produktų dangai taikoma 5 metų garantija.

 

Mes tik pateikėme kai kurią informaciją apie įvairias stogų dangas. Stogą renkatės Jūs. Stogas sudaro apie ketvirtadalį namo kainos, todėl investicijos į jį turi būti labai kruopščiai apgalvotos. Čia jokiu būdu negalima pasitikėti kaimyno visažinio patarimu, o reikia kreiptis į profesionalus tiek renkantis medžiagas, tiek renkantis, kas dengs stogą ir būtinai reikia, kad būtų suteiktos garantijos ir medžiagoms, ir darbams. Taupymas gali baigtis nuolatiniu stogo remontu ar visišku jo perstatymu. Taigi sėkmės pasirenkant ir gero stogo.